Vaikų odontologija

Vaikų dantų gydymas – nelengva užduotis (o gal net iššūkis) tiek gydytojui, tiek vaikui ir jo tėvams.
Todėl pati svarbiausia vaikų odontologijos sritis – ėduonies profilaktika. Juk būtų taip paprasta, jei vaikams, o ypač patiems mažiausiems, dantų gydymo net nereikėtų patirti! Štai kodėl reikalingos ankstyvos konsultacijos su vaikų odontologu:

  • sužinosite, kaip prižiūrėti vaiko dantis nuo pačių pirmųjų išdygimo;
  • kartu aptarsite taisyklingą mitybą, kuri gali padėti apsaugoti vaiko dantis nuo ėduonies;
  • gausite individualių patarimų, kokias priemones rinktis jūsų vaiko dantų valymui;
  • sužinosite naudingos informacijos, kaip išvengti ortodontinių problemų ateityje;
  • jei bus reikalinga, kartu su gydytoju aptarsite galimą dantų ėduonies profilaktikos planą: suplanuosite dantų higienos vizitus, vaikas ir tėvai bus apmokyti valyti vaiko dantis, aptarsite dantų fluoravimo ir/ar silantavimo klausimus.
Visa tai labai svarbu, nes pagrindinis vaikų odontologo darbas – kartu su tėvais apsaugoti jų vaikų dantis nuo ėduonies, stabilizuoti jau esamus pažeidimus, jeigu jų vis dėlto nepavyko išvengti, ir gydyti tuos ėduonies pažeistus dantis, kuriems gydymas jau yra būtinas.
Šiuolaikinėje odontologijoje pasitelkus įvairias modernias technologijas ir medžiagas, iš tiesų, yra įmanomas vaikų dantų gydymas be skausmo ir baimės. Skausmo valdymui labai svarbi yra efektyvi vietinė nejautra, kuri atliekama visų galimai nemalonių procedūrų metu. Na o dantų gydymo baimė dažniausiai atsiranda arba dėl nemalonių patirčių praeityje, arba dėl nežinojimo/nesupratimo, kas vyksta ir kas bus.

Šie abu dalykai yra įveikiami! Susipažinkite su vaikų odontologu patys ir supažindinkite su juo vaiką dar prieš planuojamas procedūras – taip vaikas žinos, kas jo laukia, kas planuojama ir jausis drąsiau, be to labiau pasikliaus jau anksčiau matytu gydytoju. Nemalonioms patirtims pamiršti prireiks daugiau laiko, bet su tėvų ir kvalifikuoto vaikų odontologo pagalba, vaikas tai tikrai gali – pasitikėkite juo.

Dantų balinimasBurnos higiena Dantų implantacijaLaminatėsDantų protezavimasBruksizmasSmilkinio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų gydymasPeriodontologinis gydymasEndodontinis gydymas