Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurią atlieka burnos higienistas tik kruopščiai
apžiūrėjus ir įvertinus burnos, dantų bei dantenų būklę.

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurią atlieka burnos higienistas tik kruopščiai
apžiūrėjus ir įvertinus burnos, dantų bei dantenų būklę.

Pasitaiko tokių atvejų, kai ši procedūra yra griežtai nerekomenduojama, todėl prieš dantų balinimą yra būtina gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu specialistas atsakys į rūpimus klausimus, parinks labiausiai Jums tinkantį dantų balinimo būdą, supažindins su procedūros eiga, poreikiu, rizika, galimomis pasekmėmis, numatomu procedūros rezultatu. Dantų balinimą geriausia planuoti po profesionalios burnos higienos procedūros.

Klinikoje siūlomi 2 efektyvūs dantų balinimo būdai:

Namų balinimas kapomis

(trukmė – iki 14 dienų)
Pacientui pagal jo dantų atspaudus technikas laboratorijoje pagamina individualias balinimo kapas, į kurias dedamas balinimo gelis. Kapos su balinamuoju geliu uždedamos ant dantų ir laikomos nuo 1 iki 8 valandų, priklausomai nuo gelio stiprumo, gydytojo rekomendacijų. 

Kabinetinis balinimas Philips Zoom sistema

(trukmė – vidutiniškai 1 valanda)
Philips Zoom – tai efektyvus ir saugus balinimo būdas, naudojant tik 6 % vandenilio peroksidą. Balinant dantis šiuo būdu, garantuojamas geras rezultatas (net iki 8 atspalvių šviesesni dantys) ir jokio nepageidaujamo jautrumo.

Tiek balinant dantis kabinete, tiek namuose, svarbu žinoti, kad procedūra nebus veiksminga restauruotiems dantims (plombos, vainikėliai). Balinimas nerekomenduojamas esant ėduonies pažeidimams, emalio defektams, bet kokiems burnos ertmės gleivinės pažeidimams. Procedūra neatliekama nėščiosioms, krūtimi maitinančioms moterims, taip pat jaunesniems nei 18 metų pacientams.

Kiekvieno paciento balinimo rezultatas yra individualus. Būtina tinkamai rūpintis burnos higiena, laikytis specialistų rekomendacijų.