Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena – tai vidutiniškai valandos trukmės procedūra, kurios metu yra pašalinamos susikaupusios minkštos ir pigmentinės apnašos, podanteniniai ir viršdanteniniai konkrementai (akmenys), poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Apžiūrima bei įvertinama dantenų ir gleivinės būklė, parenkamos individualios burnos priežiūros priemonės ir apmokoma jomis teisingai naudotis, paaiškinama individualios burnos higienos svarba, rekomenduojamas profesionalių procedūrų dažnumas pagal konkrečią situaciją. Procedūra yra minimaliai invazyvi ir beveik neskausminga, o jautresniems pacientams garantuojamas komfortas taikant nuskausminimą.
Kodėl reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?
Burnos ertmės higieną reikia atlikti, nes net ir labai kruopščiai prižiūrint dantis, neįmanoma pašalinti viso apnašo. Neatliekant profesionalios burnos higienos procedūrų, ant dantų virš ir po dantenomis kaupiasi mikrooganizmų sankaupos, kas ilgainiui sąlygoja lėtinį dantenų uždegimą, blogą burnos kvapą, periodonto raiščio irimą, patologinių periodonto kišenių formavimąsi, kaulo tirpimą, dantų paslankumo iki dantų praradimo atsiradimą, dantenų recesiją, pūliavimą iš periodonto kišenių. Dantenų kraujavimas valant dantis, jų patinimas ir paraudimas – tai pirmieji simptomai, kurie gali reikšti, jog sergate dantenų (periodonto) ligomis.
Reguliariai atliekama profesionali burnos ertmės higiena padeda išvengti dantenų ligų arba stabdyti jų progresavimą, mažina ėduonies atsiradimo riziką.
Veiksniai, lemiantys apnašų kaupimąsi, bloginantys savaiminį valymąsi ir sunkinantys dantų valymą:
- dantų paviršiaus nelygumai (vagelės, įtrūkimai, ėduonies ertmės ir demineralizacijos sritys);
- pakitusi dantų forma (dantys, kurių artimieji paviršiai suplokštėję, neturi gero sąlyčio su aplinkiniais dantimis, tuomet maistas ir apnašos įlenda į tarpdančius);
- nusidėvėję kramtomieji paviršiai ir kandamieji kraštai trikdo normalų maisto judėjimą burnoje kramtymo metu;
- nekokybiškos plombos, protezai, ortodontiniai aparatai;
- dantų padėtis ( netaisyklingas sąkandis, susigrūdę dantys, pakrypę, nevisiškai išdygę dantys);
- hipertrofinės dantenos;
- vaistų vartojimas ir tabakas;
- valgomo maisto savybės ( saldumynai, lipnus, minkštas maistas skatina apnašų kaupimąsi);
- asmeninės savybės ( žinios ir motyvacija, igūdžiai ir sugebėjimai);
- emocinė būklė (dėl įtampos, nerimo mažėja seilėtekis, esant emociniams sutrikimams, dažnai valgoma daug cukraus turinčio maisto).
Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?
Profesionalią burnos ertmės higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus, siekiant užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms, o dažniau atliekama tokia procedūra gali būti labai reikšminga periodontito gydyme. Profesionalios burnos higienos dažnis priklauso nuo individualių paciento savybių – asmeninės burnos higienos įpročių, klinikinės situacijos, polinkio kauptis apnašoms bei rizikos veiksnių, tokių kaip rūkymas, lėtinės ligos, vaistų vartojimas, protezuotų bei plombuotų dantų kiekis ir jų kokybė, mitybos įpročiai. Ortodontinio gydymo metu profesionalią burnos ertmės higieną būtina atlikti kas 4 mėnesius. Profesionalią burnos ertmės higieną rekomenduojama atlikti ir prieš kitas planuojamas odontologines procedūras( dantų implantaciją, balinimą, protezavimą, estetinį plombavimą, ėduonies gydymą).
1 valandos
trukmės
1-2 kartus
per metus
Rekomendacijos po procedūros
Po profesionalios burnos higienos procedūros kelias valandas galite jausti nemalonius pojūčius, diskomfortą. Galimas dantenų kraujavimas, dantys gali reaguoti į šaltį ir karštį, todėl venkite itin karšto ar šalto maisto ir gėrimų. Pirmą parą dėl nedidelio kraujavimo seilės gali būti rausvos spalvos. Nemalonūs pojūčiai įprastai praeina per dieną ar dvi. Po procedūros rekomenduojama vieną valandą nevalgyti. Pirmą parą po procedūros rekomenduojama nevartoti pigmentuotų maisto produktų, gėrimų (juoda kava, arbata, raudonas vynas, burokėliai ir kt.). Jei buvo atliktos fluoridų aplikacijos 24 val. nevartokite pieno produktų. Bent 12 val. rekomenduojama nerūkyti. Būtina laikytis visų individualios burnos higienos rekomendacijų, kurias nurodė specialistas, atlikęs burnos higienos procedūrą. Jei tinkamai rūpinsitės asmenine burnos higiena, kruopščiau, kokybiškiau valysite dantis, tuomet kita reguliariai atliekama profesionalios burnos higienos procedūra kels mažiau diskomforto.
Klinikoje Dantų specialistai burnos higienos procedūras atlieka ilgametę darbo patirtį turinti burnos higienistė Milda Norvilaitė Jurgutavičienė, kuri labai myli savo darbą ir pacientus. Kruopšti, švelniai dirbanti specialistė mano, kad svarbu ne tik techniškai, be priekaištų atlikta burnos higienos procedūra, bet ir paciento emocinė būsena odontologo kėdėje. Taigi, dirbdama stengiasi atsižvelgti į kiekvieno žmogaus poreikius. Bijančius stengiasi nuraminti ir padėti įveikti baimes. Su jautresniais pacientais kartu ieško būdų, kaip procedūrą padaryti kuo mažiau nemalonią. Laukia ir vaikučių. Dirba tam, kad pacientai po procedūros išeitų su šypsena, o grįžtų be baimės.
Kokia yra profesionalios burnos ertmės higienos kaina?
Profesionali burnos ertmės higiena 75 €
Profesionali burnos ertmės higiena vaikams iki 12 m. 40 €
Įvertinama dantenų ir gleivinės būklė, ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais nuvalomi podanteniniai ir viršdanteniniai konkrementai, išvalomi tarpdančiai, ,,Air flow‘‘ metodu naudojant perlų( kalcio karbonatas) miltelius švelniai nuvalomas pigmentas ir minkštas apnašas, dantys nupoliruojami poliravimo pasta ir specialiais polyrais, parenkamos individualios burnos priežiūros priemonės ir apmokoma jomis teisingai naudotis.
Dantų balinimas – Vaikų odontologija – Dantų implantacija – Laminatės – Dantų protezavimas – Bruksizmas – Smilkinio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas – Periodontologinis gydymas – Endodontinis gydymas