Dantų balinimas
Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurią atlieka burnos higienistas tik kruopščiai
apžiūrėjus ir įvertinus burnos, dantų bei dantenų būklę.
Dantų balinimas
Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurią atlieka burnos higienistas tik kruopščiai
apžiūrėjus ir įvertinus burnos, dantų bei dantenų būklę.
Klinikoje siūlomi 2 efektyvūs dantų balinimo būdai:
Dantų balinimas kapomis namie
(trukmė – iki 14 dienų)
Pacientui nuimami viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų atspaudai. Pagal dantų atspaudus technikas laboratorijoje pagamina individualias balinimo kapas, į kurias dedamas balinimo gelis. Kapos su balinamuoju geliu uždedamos ant dantų ir laikomos nuo 1 iki 8 valandų, priklausomai nuo gelio stiprumo, gamintojo nurodymų, gydytojo rekomendacijų. Po keletos procedūrų dantys gali tapti jautrūs, tad tokiu atveju būtina daryti pertrauką ir tik po kelių dienų galima tęsti balinimą.
Kabinetinis balinimas su lempa
(trukmė – 1,5-2 valandos)
Profesionalus dantų balinimas – tai viena saugiausių ir efektyviausių estetinės odontologijos procedūrų. Kelias baltesnės šypsenos link yra paprastas, greitas ir saugus. Prieš dantų balinimo procedūrą būtina odontologo konsultacija ir klinikinis ištyrimas. Paciento burnos sveikata turi būti gera – sveiki dantys ir dantenos.
Tiek balinant dantis kabinete, tiek namuose, svarbu žinoti, kad procedūra nebus veiksminga restauruotiems dantims (plombos, vainikėliai). Balinimas nerekomenduojamas esant ėduonies pažeidimams, emalio defektams, bet kokiems burnos ertmės gleivinės pažeidimams, esant dantenų uždegimui. Procedūra neatliekama nėščiosioms, krūtimi maitinančioms moterims, taip pat jaunesniems nei 18 metų pacientams.
Kiekvieno paciento balinimo rezultatas yra individualus. Balinimo efektui išlaikyti būtina tinkamai rūpintis asmenine burnos higiena, laikytis specialistų rekomendacijų. Svarbu riboti dažančių maisto produktų, rūgščių, gazuotų ir spalvotų gėrimų vartojimą. Nerekomenduojamas rūkymas.
Komplikacijų pasitaiko retai. Tačiau reikėtų paminėti galimas alergines reakcijas, bet kuriai balinimo medžiagos sudėtyje, esančiai medžiagai. Kurios gali pasireikšti, kaip bėrimas, paraudimas, niežulys. Balinimo medžiaga gali sukelti burnos ertmės gleivinės pažeidimą. Dažniausiai pasitaikanti komplikacija – padidėjęs dantų jautrumas. Taip pat dantys gali nevienodai ir netolygiai išbalti, išryškėti buvusios nematomos dėmės, dantys gali nepašviesėti.